شاید باتری خودرو شما نیازی به تعویض نداشته باشد شما بای تعویض آن حساسیت زیاد خرج می کنید

 

اگر به نظر می رسد که باتری خودرو شما مشکل دارد، اولین فکر شما این است که باتری را تعویض کنید ولی این کار درستی نیست و گاهی فقط یک خرج اضافی است و مشکل همچنان باقی خواهد ماند .

اغلب، سیم های باتری به دلیل خوردگی مشکل ایجاد می کنند.

یک ترفندی که مردم می توانند برای رفع این مشکل استفاده کنند ریختن نوشابه مشکی روی سیم ها است که به مبارزه با فرسایش کمک می کند البته با قیمت بالای نوشایه های امروزی شارژ باتری به جای ریختن نوشابه ارزان تر و آسان تر است .

ولی ...

اگر مجبورا نیاز به تعویض باتری دارید، اطمینان حاصل کنید که باتری جدید نو باشد.

 زیرا...

باتری های تاریخ گذشته و مصرف شده و استوک یا بازسازی شده می توانند با گذشت زمان زودتر خراب شوند وفقط یک خرج اضافه که در نهایت مجبور خواهید شد دوباره باتری نو بخرید روی دست شما خواهد گذاشت .

باتري خودرو یکی از قطعاتی است که توجه زیادی را از سوی راننده می طلبد زیرا سلامت قطعات برقی خودرو در گرو این قطعه است .

قطعه‌ای که وظیفه تامین برق خودرو را بر عهده دارد بنابراین نگهداری از آن می‌تواند بر عمر این قطعه بیفزاید و شما را از دردسر در راه ماندن حفظ کند.

بنا به گفته کارشناسان، باتری یکی از قطعاتی است که در آن بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی، انرژی الکتریکی ذخیره می‌شود تا در صورت نیاز قابل استفاده باشدبنابراین یکی از علائم خرابی باتری این است که هنگام استارت زدن، باتری نتواند استارت را به حرکت در آورد. علامت دیگر کم شدن پی‌در‌پی آب خانه‌های باتری است.

گرما و سرمای زیاد هم برای باتري خودرو ضرر دارد،گرمی بیش از حد باعث خرابی صفحات و شبکه‌هاي داخل باتری و همچنین کاهش رسانایی الکتریکی می شود که در نهایت باعث ضعیف شدن باتری و در نتیجه فرسودگی زودرس آن مي‌شود.

سرمای زیاد هم مي‌تواند عمر باتري را کم کند. نکته دیگری که بسیاری از رانندگان خودرو باید به آن دقت کنند، توجه به قطب‌های باتري است. به اعتقاد کارشناسان همیشه باید به‌صورت چشمی قطب‌های باتری بررسی شوند. در صورتی که مواد سولفاته روی قطب‌ها وجود داشته باشد آن را با آب جوش تمیز کنید و مقداری گریس بر روی آن بمالید.

آمار بازدی از سایت

امروز 257

دیروز 100

این هفته 504

این ماه 357

کل بازدید 10865

فرم ورود به سایت

مجموعه

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموعه پخش لوازم یدکی وایر برای اولین بار در ایراندست به این کاربزرگ زدند